Tuesday, March 20, 2007

Koolide koormamisest

Kurat, masendav kuidas ei ajakirjanikud ega poliitikud lugeda ei viitsi.
Täna algatasid Sotsdemid allkirjade kogumise Tallinna koolide U.S. Investi tütarettevõttele antud hoonestusõiguse pantimise vastu. Mõni aeg tagasi kirjutas sama küündimatu loo Äripäev.

Ei suutnud jätta asja kommenteerimata sealsamas Sotsdemide lehel:

Lp SDE,

Oma telereklaamis ütlesite, et teie erakonnas on keegi Peeter, kes "oskab hästi lugeda". Äkki kutsute Peetri appi ja loete linnavalitsuse otsuse läbi. Ühe-leheküljelise tekstiga peaks vast hakkama saama. Sealt võite ilusti lugeda, et koormati hoonestusõigust, mitte kinnistut. Hoonestusõigus anti Vivatex Holdingule konkursi korras, mis põhines volikogu otsusel, mis võeti vastu 2006 suvel. Hoonestusõiguse koormamine ei saa kuidagi koormata kinnistut rohkem kui hoonestusõigus seda juba ise teeb.
Teiseks ütleb linnavalitsuse otsus, et "ühishüpoteegi seadmise leping sisaldab hüpoteegipidaja kohustust anda tagasivõetamatu nõusolek kustutada ühishüpoteek vastava hoonestusõiguse osas juhul, kui Tallinna linn omandab vastava hoonestusõiguse selle vastava hoonestusõiguse seadmise lepingu ja hoonestusõiguse võlaõigusliku müügilepingu ning asjaõiguslepingu peatüki 9 alusel või kui toimub vastava hoonestusõiguse omanikule langemine". Ehk siis niikui tekib mingi olukord, kus linnal on õigus hoonestusõigus lõpetada, tuleb hüpoteek koheselt vabastada.
Seega, linna jaoks ei muutunud vastava nõusoleku andmisega mitte midagi halvemaks ega paremaks.
Palun, õppige lugema!

2 comments:

MuiduMeez said...

Tore on teada, kui mõned meie hulgas vähemalt kantseliiti kenasti haldavad.

marta said...

oeh...
no jumal tänatud...
ma juba mõtlesin, et mul mõni häda...
et no ei näe probleemi...
no ei näe, noh...
mul sai nüüd kohe parem...